Ból w lędźwiach

Zwalczamy ból w lędźwiach

Lędźwie to obszar ciała pomiędzy żebrami a miednicą, czyli dolna część pleców. Z lędźwiami związana jest jedna bardzo powszechnych przypadłości, mianowicie ból lędźwi. Problem związany z lędźwiami może wynikać z utrzymywania na co dzień nieprawidłowej postawy ciała, bądź wynikać z różnego rodzaju schorzeń np. często pochodzi z nerek. W przypadku lędźwi należy jednak wziąć pod uwagę inne źródła bólu.

Wiele osób w pewnym momencie swojego życia odwiedzi lekarza z powodu bólu w lędźwiach dlatego też warto zadbać o tę część pleców, aby uniknąć bolesnego, niepotrzebnego zużycia tego wrażliwego odcinka kręgosłupa. Można zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów lędźwi:

  • Tracąc kilogramy. Nawet 10-kilogramowa utrata wagi może pomóc zmniejszyć ból w dole pleców.
  • Wzmacniając mięśnie tułowia (brzucha). Mięśnie brzucha i dolnej części pleców współpracują ze sobą, tworząc wspierający „pas” wokół talii i dolnej części pleców. Silniejsze mięśnie mogą pomóc ustabilizować dolną część pleców i zmniejszyć ryzyko kontuzji.
  • Dbając o właściwą postawę ciała. Należy dbać o utrzymywanie kręgosłupa w linii prostej i prawidłowo podnosić przedmioty. W przypadku ciężkich rzeczy warto poprosić o pomoc przy ich przenoszeniu.

Dołącz do Klubu Aktywnych i pozbądź się dolegliwości bólowych w dolnej partii pleców. Wybierz zajęcia rozciągające i wzmacniające mięśnie.

Comments are closed.